Menu

Kociokwik

Totalny chaos życia codziennego! Dzieci, koty, książki, fotografia... I w tym wszystkim ja- niepełnosprawna kobieta, która czasem chodzi na randki - Mody nie będzie- najchętniej od jesieni do lata chodziłabym owinięta kocem.

Czasem thriller, czasem romans...

istny_kociokwik

Witajcie!

Za oknem już od dawna pochmurno, deszczowo a do tego tak wcześnie robi się ciemno… Taka jesień zawsze zachęca do czytania książek. Tak więc latem czytam mało, za to nadrabiam jesienią i finalnie mogę się nazywać książkoholiczką ;-) Ostatnio zobaczyłam, że Publicat S.A. szuka recenzentów thrillera ekologicznego, bez wahania się zgłosiłam. Otrzymałam prawie 1000 stron do przeczytania a następnie zrecenzowania. I tak patrzę na tą książkę i patrzę i zabrać się nie mogę. Oznacza to, że muszę sobie zrobić chwilową przerwę i przewietrzyć głowę czymś lekkim, łatwym i przyjemnym.

Książkę Anny Ficner-Ogonowskiej „Krok do szczęścia” kupiłam wieki temu, ponieważ podobała mi się okładka. Teraz nadszedł czas aby sprawdzić zawartość!

20181120_154136

 

Jestem natomiast świeżo po lekturze książki Renee Knight „Sprostowanie”.

Do tej pory wydawnictwo Sonia Draga kojarzyło mi się z mocno reklamowanymi powieściami Dana Browna i oczywiście z Greyem. A tu proszę, co wygrzebałam w Biedronce! (określenie "wygrzebałam" jest tutaj odpowiednie, ponieważ poszanowanie książki w Biedrze jest żadne). "Sprostowanie" to typowy thriller psychologiczny. Nie ma tutaj krwawych morderstw, natomiast przez cały czas współodczuwamy niepokój głównej bohaterki.

Catherine ma życie, o którym marzy każda. Doskonała praca, doskonały mąż. Sukces goni sukces. Jednak pewnego dnia na stoliku nocnym znajduje książkę, której nigdy wcześniej nie widziała. Kiedy zaczyna czytać, przerażona odkrywa, że główna bohaterka do złudzenia przypomina ją samą... Kto napisał książkę? Kim jest jej prześladowca? Skąd zna jej sekret?

Książka trzyma w napięciu do końca a zakończenie zaskakuje! To niesamowite, jak autorka pokierowała moimi uczuciami do głównej bohaterki...  Uwielbiam czytać i do końca rozgryzać co tak naprawdę się wydarzyło. Więcej takich książek proszę!

InstaSweet1542666276163

© Kociokwik
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci